Dom jednorodzinny Malachit

Parametry budynku:

  • Powierzchnia użytkowa -158,33 m2
  • Powierzchnia całkowita -231,97 m2
  • Charakterystyka: dom parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, z zadaszonym tarasem i garażem
  • Przeznaczenie: dom dla 4-6 osobowej rodziny

Opis:

Malachit to duży, ale zgrabny, dom jednorodzinny. Zaprojektowany został dla 4-6 osób. Idealny dla młodej rodziny planującej w przyszłości dzieci , gdyż jego układ umożliwia zasiedlenie dołu i wykończenie piętra w późniejszym czasie. Na dole znajduje się strefa dzienna. W doskonale doświetlonym salonie jest miejsce na kominek, jadalnię i miejsce wypoczynku. Naturalnym przedłużeniem salonu jest zadaszony taras i ogród. Dodatkowo do dyspozycji mamy dwa pokoje, kuchnię, małą łazienkę, wiatrołap i korytarz.  Całość uzupełnia część gospodarcza: jednostanowiskowy garaż i kotłownia, jasno oddzielone od strefy mieszkalnej. Na poddaszu są trzy sypialnie z garderobami oraz duża łazienka. Do sypialni wchodzimy poprzez bardzo duży przedpokój, który wykorzystać można jako miejsce zabaw dzieci. Poza samym domem, mieszkańcy mają do dyspozycji kilkusetmetrowy ogród.

Zalety domu to jego przestronność i wygoda użytkowania dzięki takim pomieszczeniom jak wydzielone garderoby, garaż czy oddzielna kotłownia. Zgrabna i zwarta architektura domu zapewnia małe straty ciepła, co przekłada się na koszty eksploatacji. Budynek wyraźnie podzielony jest na strefę dzienną i nocną. Ilość pomieszczeń na dole umożliwia wygodne zamieszkanie bez wykańczania poddasza. Wszystko to powoduje, że jest to idealny budynek dla młodej rozwojowej rodziny lub dla rodziny wielopokoleniowej.

Układ funkcjonalny:

  • Parter: salon z kominkiem i wyjściem na zadaszony taras, oddzielna kuchnia, dwa pokoje, mała łazienka, korytarz i wiatrołap
  • Dodatkowo: garaż i kotłownia
  • Poddasze: trzy duże pokoje/sypialnie z garderobami oraz przestronna łazienka