Lokalizacja

Jeszkowice leżą w malowniczej gminie Czernica położonej we wschodniej części powiatu wrocławskiego. Gmina ta, ze względu na bezpośrednie graniczenie z Wrocławiem, jest doskonałym miejscem do osiedlenia się dla osób pracujących w mieście, ale chcących odpocząć od hałasu i zgiełku. Są tutaj rozwinięte placówki edukacji publicznej, dobre restauracje, znakomitą komunikację z Wrocławiem (więcej w zakładce „w pobliżu osiedla”). Do Wrocławia wiodą trzy drogi:

  • przez Wojnów, ulicą Strachocińską
  • na Psie Pole, przez Kiełczówek,
  • na południową stronę miasta poprzez otwartą niedawno część obwodnicy Bielany-Łany-Długołęka

Ogromnym atutem jest bogactwo przyrodnicze i krajobrazowe regionu. To idealne miejsce dla wielbicieli pieszych i rowerowych wycieczek. Okoliczne lasy sprzyjają spacerom i zbieraniu grzybów, a zbiorniki wodne i rzeki zachęcają do turystyki wodnej i wędkarstwa. Przyroda, jak na miejsce tak bliskie dużego miasta, jest wciąż dobrze zachowana. Udokumentowano występowanie rzadkich gatunków roślin, ryb (np. koza złotawa – znajdująca się na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem), ptaków (np. bocian biały – liczne gniazda, łabędź niemy, żuraw, brzegówka, krwawodziób, remiz), zwierząt: (np. gacek brunatny, kuna domowa, gronostaj, łasica łaska, bóbr). Codziennymi gośćmi osiedla są sarny i bażanty.

Samo osiedle położone jest przy ulicy Radosnej, będącą boczną ulicą od ulicy Głównej. Jest to teren znajdujący się wewnątrz wsi, ale jednocześnie blisko trasy przelotowej Kamieniec Wrocławski-Jelcz Laskowice. Okolica jest spokojna i cicha a do najbliższych przystanków podmiejskich jest kilkaset metrów.

mapajeszkowice